Rehabilitacja i Fizykoterapia

W Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie znajduje się sala rehabilitacyjna z której korzystają nasi mieszkańcy. Sala wyposażona jest w sprzęt taki jak: rower stacjonarny, rotorki, atlas, ugul "Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego", parapodium (pionizator), materace, drabinki, stepper, przyrządy do ćwiczeń manualnych, hantle. Nasz zespół rehabilitacyjny prowadzi ćwiczenia z pensjonariuszami, które mają na celu poprawić oraz utrzymać ogólną sprawność organizmu. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie do danej jednostki chorobowej. Prowadzimy ćwiczenia przy łóżkach i na sali rehabilitacyjnej.


 

Mieszkańcy DPS, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z orzeczoną niepełnosprawnością, korzystają z profesjonalnej, wielospecjalistycznej terapii i rehabilitacji w sąsiadującym obok naszego Domu - Ośrodku Rehabilitacyjno - Terapeutycznym.

Są objęci opieką medyczną lekarzy rehabilitacji medycznej i ortopedii. Dzieci i młodzież do lat 18 korzystają z leczenia przez neurologa dziecięcego - bez żadnych limitów.

Mieszkańcy Domu, którzy korzystają z pełnej oferty Ośrodka Rehabilitacyjnego, także mogą uczestniczyć w terapii psychologicznej, neurologopedycznej, zajęć z integracji sensorycznej i bogatego programu terapii dla dzieci i młodzieży z wieloraką niepełnosprawnością.

 

MB01
MB02
MB04
MB05
MB06
MB07
MB08
MB09
MB10
MB11

 

Dodatkowe informacje