XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie - obok Paraolimpiady oraz Igrzysk Olimpijskich. Jest to ruch sportowy dedykowany osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają około 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Są one oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W 2018 roku światowy ruch Olimpiad Specjalnych obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

W dniach 9-12 czerwca odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Arena igrzysk stał się Stadion Śląski w Chorzowie. Na legendarnym obiekcie olimpijczycy walczyli o medale w: lekkoatletyce, piłce nożnej, kolarstwie, bocce, trójboju siłowym oraz tenisie.

Nasi zawodnicy trenowani przez Michała Moniakowskiego pokazali się z bardzo dobrej strony. Zbigniew Świder w swojej kategorii zdeklasował rywali zdobywająć 3 złote medale oraz jeden najważniejszy złoty medal za cały trójbój siłowy. Tomasz Witkowski (junior) z DPS Krasnystaw zdobył brązowy medal w kat. do 83kg (77). Młody człowiek z dużym potencjałem na przyszłość, który od niedawna zaczął przygodę z ciężarami. Marcin Kwiatkowski z DPS Krasnystaw został 1 Mistrzem Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym Chorzów 2018. Trenerowi oraz zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Autor: Michał Moniakowski
Autor: Michał Moniakowski
Autor: Michał Moniakowski
Autor: Michał Moniakowski
Autor: Michał Moniakowski
Autor: Michał Moniakowski

Dodatkowe informacje